Nabízené produkty

Uhlí

Zobrazuji všech 6 výsledků

Jaké uhlí vybrat?
Dělení podle frakcí

Kostka: zrnitost 40 – 100 mm, jedná se o největší druh tříděného uhlí. Díky své velikosti dokáže déle žhnout.
Ořech 1: zrnitost 20 – 40 mm, jedná se o středně velký druh tříděného uhlí a zároveň se u spotřebitelů těší největší oblibě. Je vhodná do kotlů s jemnějším roštem, který je dnes běžnou součástí kotlů.
Ořech 2: zrnitost 10 – 25 mm, jedná se o nejmenší druh tříděného uhlí. Toto palivo se používá téměř výhradně do automatických kotlů se zásobníkem a těší se velké oblibě zákazníků.

Bílinské uhlí z Ledvic, nebo Mostecké?

Váháte, zda máte pro novou topnou sezónu nakoupit Bílinské nebo Mostecké uhlí? Nebo si nejste jisti, který druh uhlí pro Vás bude nejvhodnější? Zde malý pomocník.

Bílinské uhlí je dražší než uhlí Mostecké, nicméně u zákazníků oblíbenější. Bílinské uhlí obsahuje všeobecně méně síry (0,77 %) a popele (9,7 %) oproti uhlí Mosteckému, nicméně disponuje nižší výhřevností (17,6 MJ/kg).
Mostecké uhlí si zákazníci chválí pro jeho vyšší výhřevnost (20 MJ/kg). Získají tak za méně peněz více tepla, nicméně je třeba uhlí dopřát dostatek vzduchu a kotel příliš nedusit. Snížení přísunu kyslíku způsobuje zvýšené „dehtování“ samotného kotle i kouřovodů. To obnáší zvýšenou péči o Váš kotel a spalinové cesty. Zároveň produkce popela (12 %) je lehce vyšší než u uhlí Bílinského.

Rozhodnete-li se přejít z Bílinského uhlí na Mostecké nebo obráceně, vezměte v potaz, že každé uhlí se chová jinak. U automatických kotlů bude potřeba upravit polohu vzduchové klapky, respektive množství přísunu vzduchu, u klasických roštových kotlů zase pozorujte, jak se kotel chová, zda nepotřebuje vyčistit a kolik „tepla“ při stejném množství a způsobu přikládání získáváte.