Brikety německé Rekord

899,99  /q

Sleva!

Německé brikety v naší nabídce

Hnědouhelné brikety nejvyšší kvality. Německé brikety neboli hnědouhelné brikety se lisují z upraveného, vysušeného hnědého uhlí a nepřidává se do nich žádné pojivo. K výrobě briket se výhradně používá hnědé uhlí mimořádně vysoké kvality, které produkuje jen malé množství emisí. Tento praktický zdroj energie se navíc vyznačuje velmi vysokou výhřevností a výrazně delší dobou hoření než dřevěné produkty.

Další informace

Obsah vody

18,5 %

Obsah síry, celkem

0,7 %

Popel

4,5 %

Výhřevnost min.

19 KJ/kg (odpovídá 5,3 kWh/kg = 4,539 kcal/kg)

Objednávejte na čísle +420 770 179 210
nebo využijte objednávkový formulář.

Kontaktujte nás

Proč topit uhelnými briketami?

Hnědouhelné brikety jsou certifikovaným produktem se řízeným procesem výroby, který vzniká rozemletím nejkvalitnějších druhů uhlí a následným lisováním při vysokém tlaku. Jejich použití je možné ve všech běžných topidlech, od klasických kotlů až po krbová kamna. Hlavní výhodou je postupné prohořívání, kdy při utlumení přístupu vzduchu zajistí dlouhé žhnutí. Brikety jsou navíc svým tvarem dobře uzpůsobeny pro skládání pásem. To je velmi výhodné pro topení v krbových kamnech, protože umožňuje topení přes den dřevem, v noci přimícháním několika briket a ráno jen prohrabáním popela přidáním dalšího dřeva. Kamna navíc celou noc lehce hřejí a temperují interiér bytu.

3 důvody proč zvolit uhelné brikety

1. Delší žhnutí
2. Univerzální použití
3. Vyšší pevnost a tvarová stálost

Německá kvalita lisovaných briket

Hnědouhelné brikety Rekord jsou vyráběné v německém energetickém komplexu Schwarze Pumpe, který leží v německé Dolní Lužici, přibližně 130 km jižně od Berlína, nedaleko českých a polských hranic. Tento průmyslový komplex patří k nejmodernějším a nejinovativnějším závodům svého druhu v Evropě. Těžba uhlí jde zde ruku v ruce s výrobou elektrické energie a produkce paliva je úzce napojena na technologický výzkum. Díky tomu jsou zdejší procesy pro vytváření nových hodnot velmi efektivní a šetrné k životnímu prostředí.

Německé brikety Record

Více informací o hnědouhelných briketách Rekord ve videu

Skládání uhlí dopravníkovým pásem

Při použití dopravníkového pásu pro skládání tohoto druhu uhlí dochází k výraznému zvětšení podílu prachu v celém objemu dodávky. Podíl prachu na rozvážkovém autě bude vždy menší, než konečný podíl prachu u Vás ve sklepě právě díky použití dopravníkového pásu. Pokud si i přesto budete přát dopravníkový pás použít, rádi Vám vyhovíme, avšak případný výskyt zvýšeného množství prachu je výhradně na zodpovědnosti zákazníka, přičemž zvýšené množství prachu v dodávce nemůže být předmětem reklamace.

 

Objednávkový formulář