Nabízené produkty

Uhlí

Showing all 13 results

Prodej uhlí

Specializujeme se na prodej bílinského a mosteckého uhlí. Nabízíme frakce Kostka 40-100 mm, Ořech 1 20-40 mm, Ořech 2 10-25 mm, hruboprach 0-10 mm a německé brikety Rekord 2,5-7″.

Uhelné sklady

Kvalitní uhlí jde k zákazníkům převážně přímo z vagónů. Držíme také zásobu na skladě pro rychlé závozy a vlastní odvozy.

Proč uhlí od KOMINÍKA Chotětov?

  1. Potrpíme si na kvalitu dodávaného uhlí.
  2. Chráníme uhlí před sluncem, které způsobuje jeho degradaci a vyšší množství obsaženého prachu dopravou uhlí v zakrytých vagonech a důkladným zaplachtováním uhlím na skladě.
  3. Nabízíme pravidelné jarní slevové akce.
  4. O naše zákazníky se staráme, například zákaznickou kartou, možností dopravy zdarma, pravidelnými jarními soutěžemi.
  5. Velké skladové prostory, kam můžete přijet s malý vozíkem nebo i velkým náklaďákem. Možnost vlastního odběru je u nás vítána.

Jaké uhlí vybrat?

Dělení uhlí podle frakcí

Uhlí Kostka: zrnitost 40 – 100 mm, jedná se o největší druh tříděného uhlí. Díky své velikosti dokáže déle žhnout.
Uhlí Ořech 1: zrnitost 20 – 40 mm, jedná se o středně velký druh tříděného uhlí a zároveň se u spotřebitelů těší největší oblibě. Je vhodná do kotlů s jemnějším roštem, který je dnes běžnou součástí kotlů.
Uhlí Ořech 2: zrnitost 10 – 25 mm, jedná se o nejmenší druh tříděného uhlí. Toto palivo se používá téměř výhradně do automatických kotlů se zásobníkem a těší se velké oblibě zákazníků.

Bílinské uhlí z Ledvic, nebo Mostecké?

Váháte, zda máte pro novou topnou sezónu nakoupit bílinské uhlí nebo mostecké uhlí? Nebo si nejste jisti, který druh uhlí pro Vás bude nejvhodnější? Zde malý pomocník.

Bílinské uhlí je dražší než mostecké uhlí, nicméně u zákazníků oblíbenější. Bílinské uhlí obsahuje všeobecně méně síry (0,77 %) a popele (9,7 %) oproti uhlí mosteckému, nicméně disponuje nižší výhřevností (17,6 MJ/kg).
Mostecké uhlí si zákazníci chválí pro jeho vyšší výhřevnost (20 MJ/kg). Získají tak za méně peněz více tepla, nicméně je třeba uhlí dopřát dostatek vzduchu a kotel příliš nedusit. Snížení přísunu kyslíku způsobuje zvýšené „dehtování“ samotného kotle i kouřovodů. To obnáší zvýšenou péči o Váš kotel a spalinové cesty. Zároveň produkce popela (12 %) je lehce vyšší než u uhlí bílinského.

Rozhodnete-li se přejít z bílinského uhlí na mostecké nebo obráceně, vezměte v potaz, že každé uhlí se chová jinak. U automatických kotlů bude potřeba upravit polohu vzduchové klapky, respektive množství přísunu vzduchu, u klasických roštových kotlů zase pozorujte, jak se kotel chová, zda nepotřebuje vyčistit a kolik „tepla“ při stejném množství a způsobu přikládání získáváte.

Velmi oblíbené je také použití hnědouhelných lisovaných briket. Uhelné brikety někdy také nazývané německé brikety mají několik nesporných výhod.

Přijeďte nebo nám zavolejte, rádi Vám vše vysvětlíme a zodpovíme Vaše dotazy.